Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 684
W sumie: 103022

PSZOK

 

ZMIANY W REGULAMINIE PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH

 

Urząd Gminy Adamów w związku z pismem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu informuje o przypadkach prób omijania stosowania regulaminu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W szczególności nasiliły się przypadki przywożenia na PSZOK różnego rodzaju odpadów z działalności gospodarczej „firmy” (gruz, odpady wielkogabarytowe, zielone w postaci gałęzi oraz opony) pod pozorem, że odpady te zostały wytworzone przez mieszkańców gminy. W każdym takim przypadku podawane były adresy z nieruchomości zamieszkałych. Zdarzały się również przypadki odpadów przywożonych spoza gminy objętej usługami świadczonymi przez PSZOK.

W związku z powyższym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu, które prowadzi PSZOK dla mieszkańców Gminy Adamów planuje wprowadzenie do regulaminu PSZOK zapisów o następującej treści w §8 pkt. 4 lit. b „Okazanie dokumentu potwierdzającego złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, kopii deklaracji potwierdzonej przez Urząd o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dowodu uiszczenia opłaty lub dokumentu potwierdzającego naliczenie opłaty, obowiązujące w danym roku” i pkt. 4 lit. c „W przypadku nie okazania któregokolwiek dokumentu wymienionego w punkcie 4 lit. b odpady nie zostaną przyjęte na PSZOK”.

Wprowadzenie do regulaminu PSZOK w/w zapisów pozwoli na weryfikację przywożonych odpadów w zakresie rzeczywistego miejsca ich wytworzenia a także określenie ich właściciela. Wyżej wymienione zapisy w regulaminie PSZOK zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2022 r.

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.