Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 927
W sumie: 8986

Klub Senior

Bezpieczny Senior

Bezpieczny Senior, to zajęcia mające na celu zwiększenie świadomości osób starszych na czychające na nich niebezpieczeństwa, oszustwa i manipulacje. Wnikliwa prelekcja poparta przykładami, wzbudziła zainteresowanie i zaangażowanie klubowiczów.
 


 

Na Ludowo

 
Czas wypełniony zajęciami a zajęcia pełne pomysłów. Wszystko to sprawia, że Seniorzy dwa dni później czyli 9 września ponownie rozwijają swoje zdolności manualne. Tym razem Seniorzy pod okiem Pani Agaty, Pracownia rękodzieła "Agaart'', wykonują anioły w ramach zajęć "Na Ludowo''.
 
                


 

Na Ludowo

 
7 września odbyły się kolejne zajęcia "Na Ludowo". Tym razem Seniorzy odkrywają techniki zdobienia etui na okulary, produkcji mydełek zapachowych, robienia łapaczy snów koronkowych oraz niezwykle trwałych i efektownych donic zewnętrznych. Zajęcia te cieszą sie ogromnym zainteresowaniem.
 
                


 

Wycieczka do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Nowego Gaju

 
Uczestnicy Klubu Senior z Jacni odwiedzili również Kazimierz Dolny. W programie wycieczki było zwiedzanie rynku i rejs statkiem po Wiśle. Nad wycieczką czuwał przewodnik, który zabrał Seniorów do Nałęczowam, a tam oprowadził po części Parku Nałęczowskiego a następnie do Młynu Chipolita w Nowym Gaju, gdzie znajdują się cenne zbiory minerałów. Tam też wygłoszona została prelekcja o minerałach z możliwością obejrzenia cennych egzemplarzy meteorytów. Na koniec właściciel zbiorów pokazał technikę płukania złota i umożliwił wykonanie tej czynności samodzielnie.

 

        

        


 

Narodowe czytanie

 

W Jacni, tak jak w całej Polsce, w sobotę 3 września 2022 r. odbyło się Narodowe Czytanie 2022. W plenerowej czytelni, która powstała przy zbiorniku wodnym w Jacni można było posłuchać „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Akcja Narodowego Czytania ma na celu popularyzację czytelnictwa, podkreślenie potrzeby dbałości o język ojczysty, ukazywanie bogactwa literatury polskiej, a także dawanie wyrazu jedności narodowej i dumy z bycia Polakiem.

Po przywitaniu uczestników wspólnego czytania Pan Dariusz Szykuła Wójt Gminy Adamów oraz Pani Alicja Zawiślak Dyrektor GBP odczytali fragment wiersza, który zapoczątkował romantyzm w Polsce. W czytaniu udział wzięli: Przewodnicząca Rady Gminy, Panie Prezes Spółdzielni Socjalnej „Adamowianka” przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych z gminy Adamów oraz delegacje ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli oraz w Szewni Górnej na czele z Dyrektorami placówek. Pani Irena jako przedstawicielka Klubu Senior w Jacni również wzięła udział w Narodowym Czytaniu.

       

             

       

     


 

Wycieczka do Zamościa

 
Dnia 23 sierpnia 2022 roku odbyła się wycieczka klubu Senior w Jacni do Zamościa. W programie wycieczki było zwiedzanie miasta, w szczególności Rynku Wielkiego oraz podziemi z przewodnikiem. Na zakończenie uczestnicy klubu wybrali się na seans filmowy "Notre-Dame płonie" do kina Stylowy w Zamościu.
 
        
     


 

Dożynki Gminne w Adamowie

Dnia 28 sierpnia 2022 roku odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpoczął barwny korowód, który prowadziła Kapela Ludowa „Adamowiacy”. Na czele korowodu szli starostowie dożynek Pani Aneta Wasiura z Bożej Woli oraz Pan Wiesław Florek z Adamowa. W korowodzie kolejno podążały delegacje reprezentujące poszczególne sołectwa a także przedstawiciele "Klubu Senior", którzy przygotowali wieniec dożynkowy oraz dary w postaci chleba, miodu i owoców.

Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną w intencji wszystkich rolników celebrował ksiądz Marek Krzyżan z Parafii p. w. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie i ksiądz Roman Palonka – proboszcz Parafi p.w. Przemienienia Pańskiego w Suchowoli. W dalszej części uroczystości dożynkowych zgodnie z tradycją starostowie dożynek oraz poszczególne delegacje przekazali gospodarzowi gminy - wójtowi Dariuszowi Szykule oraz księżom bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż oraz miód, owoce i kwiaty.

Uczestnicy Klubu Senior z Jacni przygotowali stoisko ze swoimi pracami, które są "owocem" zajęć "NA LUDOWO". Przygotowali również część artystyczną i wystąpili na scenie z programem muzycznym opracowanym na zajęciach "ŚPIEWAJĄCY SENIORZY".

Pełni werwy i radości w barwnych strojach dostojnie reprezentowali nowo powstały KLUB SENIOR.

     

     

     

     

  


 

Dojrz@łość w sieci

Dojrz@łość w sieci” to zajęcia, podczas których uczestnicy Klubu Senior w Jacni zapoznają się z działaniem i sposobem posługiwania się narzędziami TIK (laptop) i Internetem. Umiejętność obsługi komputera często otwiera przed nimi zupełnie nowy świat.  

  


Wycieczka

Dnia 16.08.2022 r. odbyła się kolejna wycieczka Klubu Senior w Jacni. Tym razem uczestnicy wyjechali do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie z edukatorem Centrum Spotkania Kultur. Uczestnicy obejrzeli trzy wystawy: „THE SHOW MUST GO ON. PIOTR JÓZEFOWICZ” I „OD NOWA. KATARZYNA JÓZEFOWICZ”, „STANISŁAW KOGUCIUK. MALARZ URZEKAJĄCĄ PROSTOTĄ” oraz "HISTORIE CIAŁA. KAROLINA FUTYMA”. Następnie z przewodnikiem zwiedzali Stare Miasto. Z wycieczki uczestnicy wrócili pełni wrażeń i gotowi na kolejny wyjazd.

     

        


Na Ludowo

W ramach zajęć  "Na ludowo" uczestnicy Klubu Senior wykonali donice z materiału i cementu. Własnoręcznie zrobione i udekorowane będą stanowiły doskonały element dekoracji wnętrz lub ogrodu.

 

      

     

      

 


 

Kulinarne wariacje

Kolejne spotkania w ramach "Kulinarnych wariacji" były okazją do przygotowania różnych pysznych potraw. Wspólne gotowanie w przyjemnej atmosferze to dobra okazja do integracji.

 

        

     


 

Inwazja ruchem czyli pracownia tańca

Taniec to wspaniała forma ruchu i relaksu, która daje dużo radości. Na przygodę z tańcem nigdy nie jest za późno. Wiedzą o tym uczestnicy Klubu Senior w Jacni poznając różne tańce takie jak mixer rock, walc angielski, disco samba.

 

        

  


 

Spotkajmy się kulturalnie

W ostatnim czasie w ramach wydarzeń "Spotkajmy się kulturalnie" odbyło się spotkanie z zakresu literatury. Uczestnicy Klubu Senior w Jacni rozmawiali o wielkim temacie zawartym w literaturze jakim są historie rodzinne i pielęgnowanie tradycji. Ponadto mieli okazję lepiej poznać postać legendę polskiego kina Danutę Szaflarską.

 

        

  


 

Kulinarne wariacje

Warsztaty KULINARNE WARIACJE, realizowane w Klubie Senior, to okazja do integracji uczestników Klubu, ale również nauka. Zajęcia służą poznaniu technik i sposobów na przyrządzanie smacznych i zdrowych potraw. Pierwsze warsztaty odbyły się 3 sierpnia 2022 r. Zostały przygotowane chłodniki oraz sałatki. Zakończeniem warsztatów była wspólna degustacja przygotowanych posiłków.

      

   


 

Na ludowo

Dnia 01.08.2022 r. odbyły się w Klubie Senior w Jacni pierwsze spotkanie w ramach zajęć rękodzielniczych – NA LUDOWO. Ten rodzaj zajęć stwarza możliwości do samorealizacji poprzez środki artystyczne, poznanie różnych technik plastycznych, materiałów oraz sposobów ich  łączenia. Na pierwszych zajęciach uczestnicy tworzyli ogród w szkle.

         

         


 

 

Bezpieczny senior

W ramach realizacji projektu  ,,STREFA PLUS 50 – rozwój usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej na terenie Gminy Adamów poprzez utworzenie Klubu Senior” uczestnicy Klubu Senior w Jacni uczestniczą w cyklu spotkań – BEZPIECZNY SENIOR. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z  zagrożeniami w różnych dziedzinach życia oraz pokazanie metod skutecznego radzenia sobie w trudnych sytuacjach.  Dotychczasowe warsztaty dotyczyły zagadnień z psychologii i pierwszej pomocy. 

   


 

  

Radca prawny

W Klubie Senior w Jacni realizowane jest doradztwo prawne poprzez spotkania grupowe i rozmowy indywidualne członków Klubu z radcą prawnym. W ramach spotkań poruszane były zagadnienia prawa rodzinnego i opiekuńczego. Omówione zostały  najistotniejsze przepisy zabezpieczenia społecznego. Radca prawny udzielał również porad w indywidualnych sprawach Uczestników Klubu Seniora.


     

 


 

Wycieczka

W dniach 19 -21 lipca 2022r. uczestnicy Klubu Senior w Jacni wzięli udział w wycieczce do Zakopanego i okolic. Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia z tarasów widokowych Gubałówki  uczestnicy podziwiali piękną panoramę Tatr, co było możliwe dzięki pięknej słonecznej pogodzie. Spacerowali po słynnych Krupówkach. Kolejnego dnia spotkali się z przewodnikiem, z którym odwiedzili między innymi: Sanktuarium na Krzeptówkach, Cmentarz na Pękowym Brzysku, skocznię narciarką, Muzeum Koliba  - architektury Tatrzańskiej Stanisława Witkiewicza. Ostatniego dnia na uczestników wycieczki czekała  przejażdżka kolejką po dolinie Chochołowskiej do Polany Huciska.


     

    

     

     

 


 

Spotkajmy się kulturalnie

Cennym elementem funkcjonowania Klubu Senior w Jacni jest stworzenie jego uczestnikom możliwości obcowania z kulturą. Służy temu  cykl ,,SPOTKAJMY SIĘ KULTURALNIE”.  Pierwsze spotkanie dotyczyło fotografii.  Seniorzy mieli okazję poznać historię fotografii. Zaprezentowane zostały:  pierwsze naświetlenie (1826r.), różne techniki fotograficzne  i ich wynalazcy, poprzez dagerotypie, proces mokry i suchy, wprowadzenie klisz fotograficznych do fotografii cyfrowej. Zademonstrowane zostały aparaty fotograficzne z poszczególnych epok – aparat wielkoformatowy, aparaty małoobrazkowe tzw. na kliszę, aparaty cyfrowe współczesne oraz nośniki, na których obraz jest zapisywany - płytki szklane, metalowe, klisze negatywowe, cyfrowe karty pamięci. Uczestnikom spotkania przedstawione zostały różne rodzaje fotografii portretowej, fotografii krajobrazowej.
Dodatkowo został przygotowany plan zdjęciowy i każdy uczestnik Klubu Senior mógł zrobić sobie zdjęcie portretowe.
Wydarzenie zakończyła degustacja potraw w ramach zamówionego cateringu.

        

        

        


 

Pełni życia i mądrości

Uczestnicy Klubu Senior w Jacni uczestniczą w cyklu warsztatów prozdrowotnych ,,PEŁNI ŻYCIA I MĄDROŚCI”. Celem warsztatów jest z jednej strony uświadomienie Seniorom na czym polegają procesy starzenia, ale również wyjaśnienie w jakim stopniu można wpływać na ich spowolnienie
 i łagodzić ich skutki. Do chwili obecnej Seniorzy z Klubu Senior w Jacni uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, lekarzem oraz fizjoterapeutą.

  

  

 


 

Inwazja ruchem czyli pracownia tańca

 

Tańczyć może każdy bez względu na wiek i stopień sprawności. Taniec wpływa pozytywnie nie tylko na układ ruchowy, ale i na cały organizm. Wyrabia koordynację ruchów oraz kształci wyobraźnię i pamięć ruchową. Poprawia samopoczucie, jest sposobem na uwolnienie się od codziennych napięć. 

,,INWAZJA RUCHEM CZYLI PRACOWNIA TAŃCA”  to warsztaty tańca, w których biorą udział uczestnicy Klubu Senior w Jacni. Program zajęć jest dostosowany do możliwości Seniorów. Znajduje się w nim nauka kroków i figur tanecznych różnych tańców.

  

 


 

Śpiewający seniorzy

ŚPIEWAJĄCY SENIORZY  - to zajęcia umuzykalniające i śpiewu, w których uczestniczą członkowie Klubu Senior w Jacni. Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój człowieka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Ćwiczenia animacyjne z rekwizytami umożliwiają nie tylko nabywanie elementarnej świadomości, ale przede wszystkim rozwijają sprawności i nawyki, które m

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.