Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9679
W sumie: 179999

Karta Dużej Rodziny

http://adamow.gmina.pl/upload/duzarodzina2.jpg

 

 

Od 1 stycznia 2019r. o przyznanie Kardy Dużej Rodziny mogą ubiegać się rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku o KDR.

 


 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Adamowie realizuje ustawę z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2017r. poz. 1832).

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Przysługuje niezależnie od dochodu rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Rodzice mogą korzystać z karty przez czas nieokreślony, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności natomiast dzieci umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej na czas umieszczenia w danej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Karta wydawana jest dzieciom w wieku do ukończenia 25. roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w:

  • szkole – do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
  • szkole wyższej – do końca roku akademickiego, w którym jest planowane ukończenie nauki zgodnie z oświadczeniem o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce.

 

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni.

Wykaz zniżek zamieszczony jest na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl oraz na stronach www.rodzina.gov.pl oraz www.empatia.mpips.gov.pl. Wykaz ten jest na bieżąco aktualizowany.


 

Szczegółowe informacje są udzielane przez pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

P. Monikę Dragan

pod numerem telefonu 84 6187726.

 

Wniosek o wydanie w/w Karty należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Adamowie pok. 14 w godz. 700-1400.

 

Od 01.01.2018r. KDR uzyskała nową formę dokumentu elektronicznego.

Karta w formie elektronicznej udostępnione są swoim posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu, w którym użytkownik SI KDR pozytywnie rozpatrzy wniosek i wyśle zamówienie o KDR. Aplikacja umożliwiająca korzystanie z Karty w formie elektronicznej (mKDR) daje możliwość łatwego i szybkiego znalezienie najbliższych Partnerów KDR dzięki usłudze geolokalizacji.

W przypadku osób, które do dnia 31 grudnia 2017r. złożyły wniosek o KDR, przyznanie Karty elektronicznej będzie bezpłatne w przypadku gdy złożą wniosek o przyznanie dodatkowej formy Karty (w postaci elektronicznej) do dnia 31 grudnia 2019 r. Po upływie tego czasu, jak i w przypadku gdy od dnia 1 stycznia 2018r. członek rodziny wielodzietnej złoży wniosek o przyznanie KDR tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złoży wniosek o dodatkową formę Karty, do wniosku musi załączyć dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę Karty w kwocie 9,21 zł.

 

Na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej:

https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-swiadczeniobiorcow/rodzina/karta

oraz

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr

znajdują się wyczerpujące informacje dotyczące wnioskowania o KDR w formie elektronicznej.

 

Wzór wniosku o KDR znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem:

https://www.mpips.gov.pl/bip/ogloszenia-i-wykazy/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wniosek-o-przyznanie-karty-duzej-rodziny-lub-wydanie-duplikatu/

 

 

Do pobrania:

 

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.