Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8691
W sumie: 152488

Nordic Walking

Nordic Walking - Jacnia:

znak_zielonyTrasa zielona – wokół stoku narciarskiego w Jacni
Długość trasy: 4,0 km
Czas przejścia: 1,5 godz.

Trasa zielona rozpoczyna się przy parkingu w pobliżu zbiornika wodnego w Jacni i jego brzegiem prowadzi w kierunku stacji narciarskiej. Dalej biegnie wzdłuż rzeki Jacynki aż do mostku przy skraju zabudowań, gdzie łączy się ze szlakiem pieszym czerwonym, a następnie kieruje się pod górę do krawędzi lasu. Tam ze znakami szlaku pieszego zielonego dociera do szczytu wzniesienia, gdzie (na wysokości 320 m n.p.m.) znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać piękny widok na dolinę Jacynki i panoramę miejscowości Jacnia. W tym miejscu znajduje się również tablica pomiaru tętna. Dalej szlak prowadzi krawędzią lasu, schodzi w dół, a następnie brzegiem zbiornika wodnego dochodzi do końca/początku trasy.

 

Trasa czerwona – do źródełka w Grabnikuznak_czerwony
Długość trasy: 4,8 km
Czas przejścia: 1,5 godz.

Trasa czerwona rozpoczyna się przy parkingu w pobliżu zbiornika wodnego w Jacni i jego brzegiem prowadzi w kierunku widocznych zabudowań miejscowości Bródki. Dalej skręca pod górę, stromym podejściem wchodzi na drogę biegnącą skrajem lasu, gdzie wspólnie ze znakami szlaku pieszego zielonego prowadzi do źródełka, przy którym znajduje się niewielka polana i tablica z ćwiczeniami Nordic Walking. Następnie trasa prowadzi drogą leśną w dół i dociera do mostku na rzece Jacynce. Za mostkiem drogą gruntową oraz skrajem lasu i łąk dociera do końca/początku trasy.

 

znak_czarnaTrasa czarna – przez kompleksy leśne wokół Jacni
Długość trasy: 8,0 km
Czas przejścia: 3,0 godz.

Początek trasy czarnej znajduje się także przy parkingu obok zbiornika wodnego, skąd jego brzegiem prowadzi w kierunku stacji narciarskiej, a dalej wzdłuż rzeki Jacynki dociera do mostku na skraju zabudowań. Tam łączy się ze szlakiem pieszym czerwonym i początkowo drogą polną, później leśną prowadzi do skrzyżowania dróg. Dalej biegnie krótkim odcinkiem drogi w kierunku Grabnika, po czym skręca i wychodzi z lasu. Kolejny fragment trasy prowadzi między budynkami przez zagajniki i wąwozem schodzi do źródełka, gdzie znajduje się tablica ćwiczeń. Dalej drogą leśną trasa dochodzi do mostku na Jacynce. Za mostkiem drogą gruntową przy skraju lasu i łąk dociera do końca/początku trasy.

 


2022-06-06

Trasa czarna została wyłączona z ruchu. Obecnie dostępne są tylko dwie trasy Nordic Walking - zielona i czerwona.

 

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.