Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8691
W sumie: 152488

KGW Suchowola Kolonia

 

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH SUCHOWOLA KOLONIA

 

KGW Suchowola Kolonia ,, Zawsze Razem” zostało założone 28.03.2015r. po ponad 20- letniej przerwie. Z pośród członków wybrano zarząd  w skład którego wchodzą:

Przewodniczący: Słota Katarzyna

Z-ca : Kamińska- Kusior Justyna

Sekretarz: Wiatrzyk Elżbieta

 

W maju 2015r.  z pośród członków KGW  Suchowola Kolonia został utworzony zespół śpiewaczy ,, JAGÓDKI”.

Celem założenia  KGW oraz Zespołu było odbudowanie dialogu międzypokoleniowego oraz zintegrowanie mieszkańców, młodzież i dzieci z naszej wsi do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych i religijnych z terenu naszej Gminy i regionu np.:  wiecie wieńca na dożynki powiatowe, gminne oraz parafialne.  Kultywowanie tradycji, zwyczajów i obyczajów, które w obecnych czasach ulegają zapomnieniu poprzez odkrywanie na nowo starych, zapomnianych utworów folklorystycznych  z naszej staropolskiej kultury, pieśni religijnych oraz kolęd tj.: branie udziału w Zamojskich Dniach Folkloru w Zwierzyńcu, Nocy Świętojańskiej  w Jacni, ubogacenie  swoim śpiewem Mszy Św.  w kościele w Mokrym Lipiu, w Suchowoli oraz w Komarowie.

Zespół ,,JAGÓDKI” posiada szeroki repertuar(piosenki folklorystyczne, tradycyjne oraz nowoczesne) dlatego jest zapraszany  na różnego rodzaje  festyny np. Dni Suchowoli oraz prowadzenie innych imprez okolicznościowych tj.: ,,Dzień Babci i Dziadka” w Ruszowie, ,,Powitanie Lata” w Majdanie Ruszowskim, ,,Piknik Rodzinny’’ w Mocówce oraz "Dzień Ziemniaka’’ w Ruszowie.

KGW Suchowola Kolonia, aby się rozwijać,  nawiązało współpracę z: Doradztwem Rolniczym w Sitnie, Lokalną Grupą Działania ,,Nasze Roztocze" oraz Biblioteką Publiczną w Potoczku. Dzięki temu uczestniczy w różnych warsztatach:

  • z rękodzieła wykonując pisanki, ikony, bańki, stroiki bożonarodzeniowe,
  • spotkania kulinarne
  • szkolenia np. zakładanie własnej działalności gospodarczej 

 

W trosce o integrację i bezpieczeństwo  mieszkańców i Szkoły z Gminy Adamów  KGW Suchowola Kolonia  podjęło się organizacji:

  • Pikniku Rodzinnego ,, Jestem ,Mieszkam , Wiem”, aby przybliżyć historię i dzieje Suchowoli Koloni
  • Prelekcji ,, Bądź Bezpieczny’’, aby przybliżyć zagrożenia jakie w dzisiejszych czasach istnieją przy współpracy WORD Zamość, Komendy Głównej Policji w Zamościu, Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu

Mimo, że KGW jest krótko działającym  Kołem otrzymało dużo dyplomów, statuetek i wyróżnień. Cały czas się uczy, rozwija i wymienia się doświadczeniami. Swoją działalność zapisuje  i dokumentuje w  prowadzonej KRONICE KGW Suchowola Kolonia. 

Noc Świętojańska 2017

 

Gminne Święto Plonów - Szewnia Dolna 2018 r.

 

Dożynki Gminne w Jacni 2019 r.

 

Piknik Rodzinny # Szczepimy Się - 2021 r.

 

Dożynki Gminno - Parafialne w Jacni - 2021 r.

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.