Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8693
W sumie: 152490

Adamów w sieci bez barier

Projekt grantowy „W SIECI BEZ BARIER” w ramach 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”

III Oś priorytetowa: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020;

Czas realizacji projektu: 01.03.2018 – 28.02.2020; Dofinansowanie projektu z UE: 7 411 400,00 zł; Projekt realizowany na terenie województw: lubelskiego i podkarpackiego.

 


Projekt "Adamów w sieci bez barier" został zrealizowany

Głównym celem projektu było podniesienie umiejętności korzystania z internetu wśród 180 mieszkańców Gminy Adamów. W ramach projektu Gmina Adamów zakupiła 12 komputerów przenosnych, które po zakończonych szkoleniach zostały przekazane do szkół podstawowych na terenie tutejszej gminy.

 

Zdjęcia z przekazania komputerów przenośnych:

 


Gmina Adamów zaprasza mieszkańców do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach mikroprojektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich

   pn. „Adamów w sieci bez barier”

 

Projekt realizowany z otrzymanego przez Gminę Adamów  grantu w ramach projektu p.n. „W SIECI BEZ BARIER” realizowanego przez Fundację E-Prosperity  w partnerstwie z Europejskim Domem Spotkań – Fundacja Nowy Staw.

Dofinansowanie w ramach projektu dla Gminy Adamów: 100 730,00zł.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O PROJEKCIE:

  • szkolenia skierowane są do mieszkańców, którzy ukończyli  25 rok życia,
  • w szkoleniach weźmie udział 180 osób ( 15 grup po 12 osób),
  • szkolenia będą miały formę warsztatów z użyciem komputerów udostępnionych przez gminę,
  • jedno szkolenie obejmie 32 godziny lekcyjne i będzie  rozłożone w czasie 8 dni po 4 godziny lekcyjne,
  • szkolenia będą prowadzone na terenie Gminy Adamów,
  • uczestnikom zapewnione zostaną materiały szkoleniowe oraz poczęstunek,
  • okres realizacji projektu: 01.01.2019r. – 31.07.2019r.

 

MODUŁY SZKOLENIOWE DO WYBORU:

1. Rodzic w Internecie - Moduł adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego" korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzicom, takich jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w Internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.

2. Mój biznes w sieci - Moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców (np. Akademia PARP).

3. Moje finanse i transakcje w sieci - Moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując  o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty – wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.

4. Działam w sieciach społecznościowych - Moduł przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, kształtować swój wizerunek, wykorzystywać    i dzielić się swą twórczością oraz korzystać z cudzej ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawa autorskiego, współdziałać z innymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

5. Tworzę własną stronę internetową (blog) - Moduł przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

6. Rolnik w sieci - Moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi (np. farmer.pl, gospodarz.pl, topagrar.pl, ppr.pl, tygodnik-rolniczy.pl, wrp.pl, gieldarolna.pl), dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych (np. rolnik-forum.pl, fpr.com.pl) oraz portalami meteorologicznymi (np. pogodynka.pl, agropogoda.pl). Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu (geoportal.gov.pl), rozliczeń podatkowych online (e-płatności i e-deklaracje), usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl), ARiMR, ARR/ANR/ODR – docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS – docelowo PIBŻ.

 7. Kultura w sieci –  Moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury (Ninateka – Filmoteka Narodowa, Polona, Encyklopedia Teatru Polskiego, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina). Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.

 

Zapisy na szkolenia w Urzędzie Gminy Adamów - pok. nr 12.

Wymagane dokumenty dostępne są poniżej lub w Urzędzie Gminy Adamów. Dodatkowe informacje udzielane są pod nr tel. 84 / 6187 719.

 

Załączniki do pobrania:

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w mikroprojekcie  „Adamów w sieci bez barier”

Zał. nr 1. Formularz zgłoszeniowy do Projektu

Zał. nr 2. Oświadczenie o zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym odbiorcy ostatecznego

Zał. nr 3. Zakres danych powierzonych do przetwarzania

Zał. nr 4. Deklaracja uczestnictwa w Projekcie

Zał. nr 5. Zgoda przetwarzanie danych osobowych wrażliwych odbiorcy ostatecznego (jeżeli dotyczy)

Zał. nr 6. Oświadczenie o niepełnosprawności (jeżeli dotyczy)

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.