Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2024
W sumie: 111352

News

News zdjęcie id 1123

Spółdzielnia Socjalna

18.08.2021

            W dniu 31 marca 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Adamowie odbyło się Zebranie Założycielskie Spółdzielni Socjalnej „ADAMOWIANKA”. W zebraniu uczestniczyli: Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła jako pełnomocnik Gminy Adamów, Pan Konrad Płuciennik pełnomocnik Stowarzyszenia „Razem dla Gminy Adamów” w Suchowoli, Pani Danuta Jaworska Kierownik GOPS w Adamowie - członek Stowarzyszenia, Pani Agata Malicka, oraz Pani Aneta Zub. Zebrani przedstawiciele Gminy Adamów oraz Stowarzyszenia „Razem dla Gminy Adamów” w Suchowoli podjęli Uchwałę  w sprawie utworzenia Spółdzielni Socjalnej „ADAMOWIANKA” z siedzibą w Adamowie, oraz Uchwałę w sprawie przyjęcia Statutu Spółdzielni. Podczas  spotkania, w wyniku tajnego głosowania wybrany został Zarząd Spółdzielni. Na Prezesa Zarządu Spółdzielni „ADAMOWIANKA” wybrano Panią Agatę Malicką, a na Zastępcę Prezesa Zarządu wybrano Panią Anetę Zub. Założyciele Spółdzielni upoważnili wybranych Członków Zarządu do zarejestrowania Spółdzielni Socjalnej „ADAMOWIANKA” w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. W dniu 06.04.2021r. Spółdzielnia została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.

            Spółdzielnia otrzymała dofinansowanie na bezzwrotne wsparcie finansowe z przeznaczeniem na założenie spółdzielni socjalnej – 5 miejsc pracy – otrzymana kwota dofinansowania 105 100,00 zł. Spółdzielnia otrzymała także dofinansowanie na bezzwrotne wsparcie pomostowe podstawowe - otrzymana kwota dofinansowania w wysokości  54 000,00 zł na okres 6 miesięcy.  Z dniem 01.06.2021 r. w Spółdzielni zatrudnionych zostało sześć osób. Ze środków pozyskanych w ramach dofinansowania zakupiony został sprzęt gastronomiczny, oraz całoroczny namiot imprezowy na 50 osób, dmuchana zjeżdżalnia, zamówione zostały także dwa kontenery gastronomiczne, które w najbliższym czasie usytuowane zostaną w okolicy parkingu nad zalewem w Jacni.

            Od dnia 01 czerwca Spółdzielnia prowadzi małą gastronomię nad zalewem w Jacni. W ofercie menu m. in. kapsalon, zapiekanki, hot-dogi, hamburgery, kiełbasa z grilla, wata cukrowa, popcorn, lody, piwo. Przy zalewie prowadzona jest także wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której wypożyczane są rowery wodne i kajaki. W czerwcu Spółdzielnia zorganizowała piknik z okazji Dnia Dziecka dla dzieci ze Szkół Podstawowych w Suchowoli oraz Szewni Górnej. Spółdzielnia zorganizowała także aktywny wypoczynek nad zalewem w Jacni dla kilku szkolnych grup zorganizowanych spoza terenu naszej Gminy, m. in. Nielisza, Komarowa, Majdanu Wielkiego, Kaczórek, Zubowic.

            Obecnie Spółdzielnia oferuje również organizację imprez integracyjnych, firmowych, urodzinowych, przyjęć w otoczeniu pięknej roztoczańskiej przyrody, zapewniając catering w plenerze - mogą to być m. in. szybkie dania z grilla, ogniska lub obiady dwudaniowe.

            Spółdzielnia podpisała także umowę z Gminą Adamów na realizację zadania pod nazwą: "Utrzymanie czystości i porządku na obszarze objętym rewitalizacją w Gminie Adamów” t. j. na obszarze Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Adamowie, na placu zabaw w Jacni, wokół tężni i Chaty Rybaka w Jacni oraz na terenach wokół zalewu w Jacni.

Od miesiąca lipca Spółdzielnia zajmuje się także obsługą i bezpłatnym udostępnianiem parku linowego w Jacni, oraz bezpłatnym wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego w Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Adamowie.

 

Park linowy w Jacni czynny jest codziennie w godzinach od 10.00 do 14.00 (także w weekendy).

 

Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Adamowie oraz wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego są czynne od  poniedziałku do piątku. W wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego udostępniane są nieodpłatnie: łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, kule łokciowe, wózki inwalidzkie, chodziki rehabilitacyjne (balkoniki), krzesła toaletowe, stabilizatory, stabilizator (opaska). Informacja pod numerem telefonu: 690 473 674

 

 Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Adamowie oraz wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego są czynne:

PONIEDZIAŁEK 15.00-19.00

WTOREK 9.00-13.00

ŚRODA 15.00-19.00

CZWARTEK 9.00-13.00

PIĄTEK 9.00-13.00

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.