Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7907
W sumie: 108551

News

News zdjęcie id 1132

Dożynki Gminno-Parafialne

30.08.2021

 

W  minioną niedzielę 29 sierpnia 2021 r. w Jacni odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne. Pomimo deszczowej pogody w uroczystościach dożynkowych udział wzięło wielu mieszkańców naszej gminy.

 

Uroczystości dożynkowe  rozpoczął barwny korowód któremu przygrywała Kapela Ludowa „Adamowiacy”. Na czele korowodu szli starostowie dożynek Pani Elżbieta Szpyra z Feliksówki oraz Pan Krzysztof Kalita z Szewni Dolnej. W korowodzie kolejno podążały delegacje reprezentujące poszczególne sołectwa: Jacnia, Adamów, Bondyrz, Boża Wola, Feliksówka, Rachodoszcze, Suchowola, Suchowola Kolonia, Szewnia Dolna i Trzepieciny. Mieszkańcy tych miejscowości nieśli bogate i kolorowe wieńce oraz dary w postaci chleba, miodu i owoców.

Po złożeniu wieńców dożynkowych Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła  powitał  wszystkich gości i mieszkańców gminy Adamów. W swoim wystąpieniu podziękował  rolnikom za całoroczny trud i ciężką pracę oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów dożynkowych. Następnie słowa podziękowania skierował do wszystkich mieszkańców, rolników, Starostów Dożynek, oraz wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Ludowych z terenu gminy  za trud i zaangażowanie w przygotowanie Dożynek Gminnych.

W podziękowaniu za tegoroczne plony uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną w intencji wszystkich rolników odprawił proboszcz Parafii p. w. Zesłanie Ducha Świętego w Krasnobrodzie – ksiądz Stanisław Błaszczuk wraz z o. Grzegorzem Jaroszewkim. W dalszej części uroczystości dożynkowych zgodnie z tradycją starostowie dożynek oraz poszczególne delegacje przekazali gospodarzowi gminy - wójtowi Dariuszowi Szykule, oraz proboszczowi księdzu Stanisławowi Błaszczukowi bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż oraz miód, owoce i kwiaty. 

Oczywiście w trakcie dożynek nie zabrakło również występów zespołów lokalnych z gminy Adamów. Na scenie wystąpiły Zespoły Ludowe „Trzepiecianie” z Trzepiecin, „Roztoczańskie Echo” z Suchowoli, „Feliksowianie” z Feliksówki, „Gawęda” z Szewni Dolnej,  Koła Gospodyń Wiejskich z  Bożej Woli i Suchowoli Kolonia oraz Kapela Ludowa „Adamowiacy”.

W trakcie dożynek wystawę zorganizowało Koło Łowieckie „Hubertus” z Kaczórek.

Wszyscy uczestnicy dożynek mogli spróbować pysznych zup oraz smakołyków przygotowanych przez panie z lokalnych zespołów ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców sołectwa Jacnia  oraz wszystkim osobom które zaangażowały się w organizację tegorocznych Dożynek.

 

     

 

Relacja wideo jest dostępna na stronie:

http://krasnobrod.net.pl/index.php/2021/08/29/dozynki-gminno-parafialne-w-jacni-msza-swieta-29-08-2021-r/

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.