Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6742
W sumie: 152480

News

News zdjęcie id 1278

Konsultacje społeczne

06.05.2022

Firma Egis Poland Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o. projekt STEŚ Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla „Budowy linii kolejowych: nr 54 Trawniki – Krasnystaw i 56 Wólka Orłowska – Zamość – Tomaszów Lubelski – Bełżec”

Na obecnym etapie trwa proces konsultacji społecznych na terenach objętych obszarem analizy wzdłuż projektowanego odcinka linii kolejowych, w tym także w sąsiedztwie Państwa miejscowości. W ramach realizowanego aktualnie etapu prac nad studium wykonalności dla planowanej inwestycji na wskazanym odcinku określany jest szczegółowy przebieg wariantów. Wybór optymalnego wariantu uwzględniającego wszystkie konieczne aspekty w tym ekonomiczne, środowiskowe i techniczne pozwoli na przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko, a następnie uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji.

Konsultacje na tym etapie obejmują rozmowy z mieszkańcami poszczególnych gmin, przez które przebiegają wyznaczone trasowania. Wszelkie uzyskane na tym etapie opinie i uwagi Interesariuszy, w tym jednostek samorządu terytorialnego i mieszkańców wraz z pozostałymi danymi płynącymi z inwentaryzacji przyrodniczej oraz prowadzonych analiz, wpłyną w sposób znaczący na wybór najbardziej optymalnego rozwiązania w danym obszarze.

W związku z powyższym, w celu dotarcia do jak najszerszego grona mieszkańców, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą, o wsparcie w realizacji kampanii informacyjnej wśród społeczności lokalnej oraz o udostępnienie na Państwa portalach czy też pozostałych serwisach linku do strony internetowej www.cpk.pl, na której znajdują się wszystkie informacje dotyczące planowanej inwestycji, a tym także ankieta do wypełnienia. Zachęcamy jednocześnie do udziału w spotkaniach organizowanych w miejscowościach, obszarów oddziaływania planowany przebiegu wariantów oraz dzielenia się swoją opinią.

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo informacje dotyczące inwestycji, w tym mapy uwzględniające aktualnie nakreślone przebiegi trasowań w obszarze Miast i Gmin, harmonogram spotkań oraz ankietę:

Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla Budowy linii kolejowej nr 54 Trawniki –Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska –Zamość –Tomaszów Lubelski –Bełżec - Centralny Port Komunikacyjny (cpk.pl)

Wszystkie umieszczone na stronie informacje, w tym harmonogram spotkań są na bieżąco aktualizowane.

Dane kontaktowe, na które poza ankietą można kierować swoje uwagi znajdują się na stronie internetowej oraz w udostępnionych materiałach.

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.