Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5892
W sumie: 121972

News

News zdjęcie id 154

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

13.06.2017

Dnia 31 maja br. na terenie boiska sportowego w Jacni odbył się Festyn rekreacyjno – sportowy z okazji Dnia Dziecka pt. „Zdrowa rodzina – zdrowo się 3ma”.

Impreza ta skierowana była do dzieci z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkoły  podstawowej i gimnazjum z Zespołu Szkół w Suchowoli, i Zespołu Szkół w Szewni Górnej.

           

Dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Adamów dzieci mogły wziąć udział we wspaniałej zabawie pod kierunkiem profesjonalnych animatorów z teatru „Forma” z Białegostoku, którzy angażowali uczniów do zabaw bez przemocy, a były to:

  • pokazy ogromnych baniek mydlanych, które przybierały różne formy,
  • skręcanie balonówdoskonała lekcja i zabawa jednocześnie, podczas której klown formował balony w postacie zwierząt i roślin (chętne dzieci  mogły spróbować swoich sił w tym pokazie),
  •  ogromny Tygrys - maskotka przechadzający się wśród dzieci stanowił nie lada atrakcję (dzieci miały możliwość zrobienia zdjęć z nim),
  • wspólny taniec.

 

            Dzieci korzystały także z dmuchanych zjeżdżalni i trampolin, i brały udział w konkurencjach sprawnościowych prowadzonych przez Pana Konrada Płuciennika.

W tym czasie, gdy „maluchy” korzystały z atrakcji na boisku w Jacni, uczniowie od klasy V sp do III gimnazjum pokonywali kilkukilometrowy odcinek drogi przez las, aby do nich dołączyć. Słoneczny dzień, podmuchy majowego wiatru i dobry humor szybko przywiódł nas do celu, gdzie na uczniów czekał poczęstunek w postaci kiełbasek i lodów oraz słodycze. Następnie naszych podopiecznych przejęli w swoje władanie animatorzy ze wspomnianego wcześniej  teatru „Forma”.


            Kolejnym punktem festynu miały być mecze piłki nożnej w 4-ech kategoriach. Niestety pogoda nie była dla nas łaskawa i w strugach majowego deszczu, zamiast rozgrywek sportowych odbył się taniec na trawie.

                                                                                              Opracowanie: Katarzyna Bosiak

Galeria FOTO:

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.