Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2022
W sumie: 111350

News

News zdjęcie id 164

Sobótka w Jacni

28.06.2017

24 czerwca 2017 r. na terenie boiska sportowego przy rzece Jacynka odbyła się się już po raz czternasty impreza plenerowa pn.

„Noc Świętojańska”

Impreza rozpoczęła się o godz. 7.00 rano zawodami wędkarskimi zorganizowanymi na zbiorniku wodnym w Jacni. Dla najlepszych wędkarzy były nagrody i puchary.  Następnie na boisku sportowym  odbył się Turniej piłki siatkowej dla sołectw.

Po godz. 14 rozpoczęła się część artystyczna. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili uczniowie z Zespołu  Szkół w Szewni Górnej i Suchowoli. Swój dorobek artystyczny zaprezentowały również zespoły ludowe z terenu gminy:

  • ”Feliksowianki z Feliksówki”
  • “Gawęda” z Szewni Dolnej,
  • “Trzepiecianie” z Trzepiecin,
  • “Roztoczańskie Echo” z Suchowoli,
  • zespół kabaretowo-folklorystyczny “Babeczki w kropeczki” z Bondyrza
  • kapela ludowa “Adamowiacy”.

Mogliśmy również podziwiać talenty wokalne i humorystyczne Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Jacni, z Rachodoszcz i  Suchowoli Kolonia.

 

Gościnnie wystąpił zespół tańca nowoczesnego “STEP DANCE” działający przy Krasnobrodzkim Domu Kultury oraz solistka - pani Aneta Szpinda z Komarowa.

 

W trakcie imprezy nie brakowało zabaw i konkursów dla dzieci, w których to chętnie brały udział gdyż każdy uczestnik dostawał nagrodę. Dodatkowo w świat iluzji, fantazji i radości wprowadzili dzieci animatorzy z Fundacji Doktor Clown.

Ze swoim stoiskiem na mieszkańców czekały panie z LGD „Nasze Roztocze”. Na stoisku można było uzyskać informacje na temat działalności stowarzyszenia oraz otrzymać bezpłatne materiały promujące obszar działania LGD – foldery, mapy, przewodniki.

Szczęśliwym znalazcą kwiatu paproci okazała się pani Dziurdza z Lipska która za znalezienie kwiatu otrzymała z rąk Pana Wójta podziękowanie oraz nagrodę główną - smartfon.

W trakcie imprezy rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Jury spośród zaprezentowanych wianków wyłoniło trzech zwycięzców:

I miejsce – Pani Emilia Marguła

II miejsce – Pani Oliwia Szewczuk

III miejsce – Wiktoria Zaleśna

Wyróżnienia otrzymały: Pani Sylwia Szewczuk i Pani Grażyna Turczyn.

Na zakończenie części artystycznej  obejrzeliśmy uroczyste widowisko sobótkowe -   pochód nad zbiornik i puszczanie wianków na wodę, które przygotowała młodzież.

 

Galeria FOTO:

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.