Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8718
W sumie: 152515

News

News zdjęcie id 1662

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W TRZEPIECINACH

08.09.2023

W  niedzielę 3 września 2023 r. w Trzepiecinach odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne .

Uroczystości dożynkowe  rozpoczął barwny korowód który prowadziła Kapela Ludowa „Adamowiacy”. Na czele korowodu szli starostowie dożynek Pani Wiesława Ścirka z Bondyrza oraz Pan Zbigniew Kamiński z Suchowoli-Kolonii. W korowodzie kolejno podążały delegacje reprezentujące poszczególne sołectwa: Trzepieciny,  Adamów,  Bondyrz, Boża Wola, Feliksówka,Guciów, Hucisko, Jacnia, Kaczórki, Malewszczyzna, Rachodoszcze, Stara Huta, Suchowola i Szewnia Dolna , a także przedstawiciele "Klubu Senior".

Mieszkańcy tych miejscowości nieśli bogate i kolorowe wieńce oraz dary w postaci chleba, miodu i owoców.

Po złożeniu wieńców dożynkowych Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła powitał  wszystkich gości i mieszkańców gminy Adamów. W swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za całoroczny trud i ciężką pracę oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów dożynkowych. Następnie słowa podziękowania skierował do wszystkich mieszkańców, rolników, Starostów Dożynek, oraz wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Ludowych z terenu gminy i parafii  za trud i zaangażowanie w przygotowanie Dożynek Gminno-Parafialnych.

Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną w intencji wszystkich rolników celebrował ksiądz Artur Sokół z Parafii Świętej Bożej Opatrzności w Bondyrzu i ks. Józef Zwolak – proboszcz Parafii Sw. Andrzeja Boboli w Kosobudach.  W dalszej części uroczystości dożynkowych zgodnie z tradycją starostowie dożynek oraz poszczególne delegacje przekazali gospodarzowi gminy - Wójtowi Dariuszowi Szykule, Przewodniczącej Rady Gminy - Bożenie Skiba  i księżom  bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż oraz dary.

W trakcie dożynek nie zabrakło również występów zespołów lokalnych z gminy Adamów i gminy Krasnobród. Na scenie wystąpiły Zespoły Ludowe „Trzepiecianie” z Trzepiecin, „Roztoczańskie Echo” z Suchowoli, "Hucianeczki" ze Starej Huty, „Gawęda” z Szewni Dolnej,  Kapela Ludowa „Adamowiacy”, a także Koła Gospodyń Wiejskich z Bożej Woli, Bondyrza,  Feliksówki oraz przedstawiciele "Klubu Senior".

W trakcie dożynek wystawę zorganizowało Nadleśnictwo Zwierzyniec i Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sitnie.

W czasie dożynek odbywały się również konkursy z licznymi nagrodami, a w strefie zabaw najmłodsi znaleźli wiele atrakcji. Nie zabrakło stoisk KGW, zespołów ludowych i sołectw, które częstowały uczestników dożynek.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców sołectwa Trzepieciny, którzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku w przygotowanie Dożynek Gminno-Parafialnych oraz do wszystkich osób, które zaangażowały się w ich organizację.

 

List Marcina Romanowskiego - wicemininistra sprawiedliwości

 

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.