Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8454
W sumie: 66489

News

News zdjęcie id 292

III Festiwalu TOTUS TUUS Pieśni Maryjnej i Patriotycznej z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – Lipsko 2018

02.05.2018

Dnia 13 maja 2018 r. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku (Gmina Zamość) odbędzie się III Festiwalu TOTUS TUUS Pieśni Maryjnej i Patriotycznej z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – Lipsko 2018 pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mariana Rojka - Ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i Ryszarda Gliwińskiego - Wójta Gminy Zamość.

Serdecznie zapraszamy solistów i zespoły, w tym duety do udziału w Festiwalu. Poniżej znajduje się regulamin festiwalu i karta zgłoszeniowa. Są one również dostępne na stronie internetowej Gminy Zamość pod adresem https://gminazamosc.pl/iii-festiwal-totus-tuus-2/.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 8 maja 2018 r. UWAGA! Liczba zakwalifikowanych solistów i zespołów jest ograniczona do maksymalnie 25 podmiotów wykonawczych. Decyduje chronologiczna kolejność zgłoszeń.

 

GOKGZ.630.34.2018

REGULAMIN

 

TERMIN i MIEJSCE: 13.05.2018 r. (niedziela), w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku (Gmina Zamość).

CEL: pielęgnowanie i promowanie kultu Matki Bożej poprzez propagowanie pieśni maryjnej i religijnej, jako języka jedności; integracja międzypokoleniowa uzdolnionych wokalnie dzieci, młodzieży i dorosłych; ukazanie przez wielki dar śpiewu i muzyki wartości wiary, kultury i polskich tradycji regionalnych, umożliwienie utalentowanym osobom zdobycia nowych doświadczeń estradowych oraz sprawdzenia swoich umiejętności wykonawczych; wzajemna wymiana doświadczeń.

ORGANIZATORZY: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, Samorząd Gminy Zamość, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

ORGANY WSPIERAJĄCE: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ i społeczna grupa aktywnych mieszkańców parafii.

 

ZAŁOŻENIA FESTIWALU: Festiwal ma charakter konkursu. Wokaliści występują w dwóch kategoriach z podziałem na podkategorie wiekowe:

1. Soliści: a) dzieci do lat 12; b) młodzież do lat 19; c) dorośli;

2. Zespoły, w tym duety: a) dzieci do lat 12; b) młodzież do lat 19; c) dorośli.

 

JURY: Występy ocenia Jury, które przyzna nagrody rzeczowe i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, uwzględniając umiejętności wokalne, muzykalność, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. Werdykt Jury jest ostateczny.

ORGANIZACJA: godz. 11:45 – zbiórka w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, godz. 12:00 – uroczysta Msza Święta, inaugurująca festiwal, godz. 13:30 – otwarcie festiwalu, godz. 13:45 – 17:30 – przesłuchania konkursowe, godz. 17:30 – koncert gości specjalnych (w tym czasie obrady jury), ewentualnie dodatkowo konkurs wiedzy o Papieżu św. Janie Pawle II i objawieniach fatimskich, godz. 18.15 – ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród, godz. 19:00 – zakończenie festiwalu Apelem Jasnogórskim.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA ORAZ INFORMACJE DODATKOWE:

 1. W konkursie mogą uczestniczyć osoby działające przy różnego rodzaju placówkach (szkoły, parafie, domy i ośrodki kultury, świetlice, itp.).
 2. Wykonawcy zobowiązani są przygotować maksymalnie 2 utwory: maryjny i patriotyczny.
 3. Czas występu jednego wykonawcy jest ograniczony do 8 minut, a przekroczenie czasu może skutkować wyłączeniem wykonawcy z konkursu.
 4. Występujący mogą skorzystać z własnego podkładu muzycznego w formie pliku audio na płycie CD lub pendrive. Nośnik z podkładami należy dostarczyć akustykowi przed występem. Mile widziana jest aranżacja muzyczna wykonywana na żywo.
 5. Zakwalifikowanie się do konkursu następuje na podstawie dostarczenia prawidłowo wypełnionej Karty Zgłoszenia, podpisanej przez prowadzącego daną placówkę i opiekuna Wykonawcy. Zgłoszenia należy dostarczyć drogą e-mail na adres gok@gminazamosc.pl lub pocztą listową lub osobiście do biura administracji Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w budynku Urzędu Gminy Zamość, ul. Peowiaków 92, 22-400 Zamość, pokój nr 26.
 6. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 8.05.2018 r. UWAGA! Liczba zakwalifikowanych solistów i zespołów jest ograniczona do maksymalnie 25 podmiotów wykonawczych. Decyduje chronologiczna kolejność zgłoszeń.
 7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykonywania zdjęć, nagrań fonograficznych, nagrań wideo, mających na celu dokumentację i promocję wydarzenia. Za wykorzystanie tychże materiałów wykonawcom nie przysługuje prawo do wynagrodzenia.
 8. Koszty przejazdu i ubezpieczenia pokrywają uczestnicy.
 9. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione podczas trwania festiwalu.
 10. W trakcie festiwalu wykonawcy mogą rozprowadzać swoje płyty, przy czym należy o tym wcześniej poinformować Organizatorów.
 11. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonywania zmian w regulaminie.
 12. Dzieci i młodzież niepełnoletnia uczestniczy w festiwalu wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów lub rodziców.

 

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ: nagłośnienie, gorący posiłek dla wykonawców, dyplomy uczestnictwa dla podmiotów wykonawczych, miłą rodzinną atmosferę, nagrody rzeczowe za wyróżnienia i zajęcie miejsc I-III w każdej kategorii (Jury zastrzega sobie prawo do modyfikacji zasad podziału nagród w trakcie festiwalu).

 

                                                                                                                               Jarosław Kalbarczyk

                                                                                                                                        Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość

z/s w Wysokiem

 

Do pobrania:

Karta zgłoszeniowa.pdf

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.