Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 947
W sumie: 110275

News

News zdjęcie id 306

Akcja sadzenia "Dębów Niepodległości"

18.05.2018

Aby upamiętnić niezwykle istotny fakt w historii Polski – uchwalenie Konstytucji 3 Maja – najmłodsi uczniowie w naszej szkoły, 30 kwietnia, przygotowali uroczysty apel. Jak ważna jest to data w historii kraju, świadczyć też może obecność zaproszonych gości. A odwiedzili nas tego dnia Wójt Gminy Adamów, Przewodnicząca Rady Gminy oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Zwierzyniec.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. W dalszej części usłyszeliśmy piękne wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Uczniowie przypomnieli nam wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla naszego kraju. Bardzo wyraźnie zaznaczyli, że warto i należy pielęgnować tę wielką wartość, jaką jest patriotyzm.

Jednak 30 kwietnia to nie tylko data upamiętniająca w naszej szkole fakt uchwalenia konstytucji. W tym dniu bowiem postanowiliśmy włączyć się w akcję sadzenia Dębów Niepodległości. To była druga część naszej uroczystości. W związku z tym, Pani Dyrektor – Elżbieta Kuźma odczytała list Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka skierowany do szkół uczestniczących w tej akcji.

Pan Wojewoda zaznaczył, jak bardzo ważna i piękna jest to inicjatywa. Inicjatywa, która jest nie tylko formą godnego upamiętnienia szczególnego jubileuszu naszej Ojczyzny, ale także przypomina o znaczeniu narodowej zgody i odpowiedzialności każdego z nas za jej rozwój i bezpieczeństwo.

Pięknie uformowaną kolumną przeszliśmy więc w okolice Pomnika upamiętniającego poległych w walce o niepodległość żołnierzy Batalionów Chłopskich i ludności cywilnej, by obok posadzić Dąb Niepodległości. Towarzyszyli nam przedstawiciele władz samorządowych i nadleśnictwa, którzy wspólnie z Panią Dyrektor dokonali aktu sadzenia Dębu. Nie zabrakło również reprezentantów społeczności uczniowskiej. Z dumą w tym akcie uczestniczyli: Maja Cios i Wiktor Świergoń – uczniowie klasy III szkoły podstawowej oraz Daniel Farion – uczeń klasy III gimnazjum. Przed posadzeniem Dębu, za pośrednictwem inż. Nadzoru Nadleśnictwa Zwierzyniec, Pana Piotra Szewczuka, wysłuchaliśmy słów Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, który stwierdził, że udział w tej cennej inicjatywie dla leśników ma wyjątkowy wymiar: patriotyczny i przyrodniczy, i dlatego przekazali nam drzewo szczególne, będące symbolem leśnej siły, potęgi i trwałości. Zasadzony Dąb będzie stanowił pamiątkę nie tylko bohaterskiej przeszłości polskiego narodu, ale także symbol wspólnych działań łączących pokolenia.

            Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkoły i pamiątkową fotografią.

 

Artykuł pochodzi ze strony: www.szewnia.pl/

 

Galeria Foto:

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.