Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7906
W sumie: 108550

News

News zdjęcie id 315

5-lecie działalności CIS

30.05.2018

Centrum Integracji Społecznej w Jacni obchodziło Jubileusz

5-lecia działalności

 

W dniu 25 maja 2018 roku w Świetlicy wiejskiej w Jacni odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu pięciolecia funkcjonowania Centrum Integracji Społecznej w Jacni.

Centrum Integracji Społecznej w Jacni rozpoczęło swoją działalność 1 czerwca 2013 r. Powołanie CIS w formie samorządowego zakładu budżetowego, było odpowiedzią na wysoką wówczas stopę bezrobocia (ok. 16% w powiecie) a jednocześnie ofertą pomocową dla osób poszukujących pracy a przede wszystkim długotrwale jej poszukujących.

Aktualnie stopa bezrobocia wprawdzie jest znacznie niższa (ok. 10% w powiecie), jednak  CIS w dalszym ciągu stanowi ofertę dla poszukujących zatrudnienia mieszkańców gminy. A pięcioletnia działalność i obecność na lokalnym (i nie tylko) rynku usług, spowodowała rozpoznawalność CIS, a „marka” pierogi słynie również w regionie.

Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności.

W uroczystości wzięło udział ponad 120 osób m.in.: przedstawiciele Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka” w Poznaniu Państwo Barbara i Tomasz Sadowscy, Pan Arkadiusz Bratkowski - członek zarządu Województwa Lubelskiego,  Pani Justyna Łucka - przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, ks Józef Zwolak – Proboszcz Parafii w Kosobudach, ks Roman Palonka -Proboszcz Parafii w Suchowoli, ks Tomasz Winogrodzki – Proboszcz Parafii w Lipsku, Pan Henryk Matej – Starosta Zamojski, Pan Kazimierz Mielnicki – V-ce Starosta Powiatu Zamojskiego, Pani Wiesław Sieńkowska – Wójt Gminy Komarów, Pani Krystyna Bondyra – Z-ca Dyrektora PUP w Zamościu, Pan Wojciech Żurakowski – Dyrektor Sanatorium Rehabilitacyjnego w Krasnobrodzie, Pan Jarosław Dąbrowski – przedstawiciel Nadleśniczego Nadleśnictwa Zwierzyniec, Pani Bożena Skiba – przewodnicząca Rady Gminy Adamów wraz z radnymi, Pan Janusz Kowalczuk – były przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi, dyrektorzy szkół, pracodawcy, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele grup społecznych a przede wszystkim uczestnicy Centrum. Łącznie przez okres 5 lat zatrudnienie socjalne w Centrum Integracji Społecznej znalazło 109 uczestników i większość z nich poprzez obecność na uroczystości, świętowała swój Jubileusz.

Na uroczystość przybyli również przedstawiciele instytucji współpracujących i zaprzyjaźnionych z Centrum, bez których prawidłowe funkcjonowanie byłoby bardzo trudne.

Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Adamów - Pan Dariusz Szykuła, który powitał wszystkich zgromadzonych gości oraz skierował wiele ciepłych słów pod adresem uczestników, pracowników i kierownictwa CIS-u. W swoim przemówieniu m.in.  dziękował za aktywną działalność, dynamiczny rozwój i gratulował sukcesów.

Następnie głos zabrał Pan Arkadiusz Bratkowski – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego który w swoim wystąpieniu podkreślił także aktywność władz gminy w zakresie działań na rzecz szeroko pojętej ekonomii społecznej.  Pan Arkadiusz Bratkowski w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Sławomira Sosnowskiego oraz na wniosek Wójta Gminy Adamów przyznał wyróżnienia i medale z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wyróżnienia otrzymali:

 1. Pani Jolanta Sprawka
 2. Pani Bożena Skiba
 3. Pan Janusz Kowalczuk
 4. Pan Stanisław Palonka
 5. Pan Ryszard Monastyrski

Wyróżnienie oraz medal z rąk Marszałka otrzymał również  Wójt Gminy Adamów – Pan  Dariusz Szykuła, co było dla niego nie małym zaskoczeniem oraz Pan Andrzej Budzyński.

Następnie o tym jak powstało  i działało Centrum Integracji społecznej w Jacni w latach 2013-2018 opowiedziała Pani Danuta Jaworska - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Adamowie. Pani Kierownik w swoim wystąpieniu podkreśliła, że gratulacje należą się przede wszystkim wójtowi, który nie bał się nowych, trudnych wyzwań tworząc pierwszy w powiecie zamojskim i jeden z nielicznych w województwie lubelskim, podmiot zatrudnienia socjalnego. Wyrazy wdzięczności skierowała również do Państwa Barbary i Tomasza Sadowskich, przedstawicieli Fundacji „Barka” , za inspirację, ukierunkowanie i pomoc w tworzeniu Centrum. Podziękowania „popłynęły” również do uczestników Centrum za przyjęcie oferty i  podjęcie zatrudnienia, angażowanie się w pracę i realizację  życiowych planów oraz osiągania stawianych celów.

Zabierając głos Pani Maria Łapińska – kierownik CIS w Jacni opowiedziała o dokonaniach, osiągnięciach i sukcesach jednostki od momentu jej powstania. Podziękowała uczestnikom a także wielu osobom i instytucjom wspierających zarówno postanie jak i działalność centrum oraz jednostkom współpracujących z CIS-em.

Swoimi doświadczeniami z pracy podzielili się również sami uczestnicy Centrum, którzy twierdzili że są zadowoleni z pracy, cieszą się że mogli  podjąć pracę w centrum by zdobywać doświadczenie zawodowe. Jak sami mówią, to była słuszna decyzja.

Nastąpił także czas życzeń dla Centrum ze strony obecnych gości, nie zabrakło łez, wzruszeń , pięknych słów i podziękowań.

Konferencja była również okazją do wręczenia podziękowań dla instytucji i przedsiębiorców za okazaną pomoc i współpracę na rzecz działalności i rozwoju Centrum Integracji Społecznej. Podziękowania z rąk Wójta Gminy Pana Dariusza Szykuły i Pani Marii Łapińskiej p. o. Kierownika Centrum otrzymali:

 1. Państwo Barbara i Tomasz Sadowscy – prezesi Fundacji Pomocy wzajemnej „BARKA”
 2. Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
 3. Henryk Matej – Starosta Zamojski
 4. Marian Hawrylak – Dyrektor PUP w Zamościu
 5. Lucjan Bednarz Dyrektor Nadleśnictwa Zwierzyniec
 6. Wojciech Żurakowski – Dyrektor Sanatorium Rehabilitacyjnego w Krasnobrodzie
 7. Adam Zamoyski – przedsiębiorca
 8. Państwo Małgorzata i Wiesław Greszta – właściciele Firmy EURO-LAS w Jacni
 9. Edward Kudyba – właściciel Firmy ART-RAM w Adamowie
 10. Piotr Ciuraszkiewicz- właściciel Firmy  Budowlanej „FORMA” w Zamościu
 11. Dariusz Palonka - przedsiębiorca
 12. Marcin Piotrowski – przedsiębiorca

Konferencja zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez warsztat gastronomiczny Centrum Integracji Społecznej w Jacni.

Jubilatowi – Centrum integracji Społecznej w Jacni, raz jeszcze, gratulujemy aktywnej działalności, licznych osiągnięć i życzymy kolejnych lat prężnego i dynamicznego rozwoju.

 

 Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

 

Galeria FOTO:

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.