Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17216
W sumie: 98001

News

News zdjęcie id 329

Dni Suchowoli

27.06.2018

 

 

FESTYN RODZINNY „Dni Suchowoli”

 

 

W tym roku Festyn Rodzinny „Dni Suchowoli” rozpoczął  się  o godz. 7.00 rano zawodami wędkarskimi nad zbiornikiem w Jacni. Piękna pogoda sprawiła, że ryby brały bardzo dobrze i zdobywca Pucharu Suchowoli złapał 2 piękne karpie.

O godzinie 15.00 imprezę rozpoczął  hejnał opracowany i wykonany przez Adama Baraniaka. Następnie Zespół Śpiewaczy „Roztoczańskie Echo” zaśpiewał  „Hymn”, do którego słowa napisała Alina Kamińska, polonistka ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli, a  muzykę opracował Karol Kusy.

I tak po raz drugi przez wykonanie Hejnału i Hymnu rozpoczęło się na boisku spotkanie mieszkańców.

 Były to już trzecie Dni Suchowoli organizowane na boisku gminnym w Suchowoli, a jeśli dodać wcześniejsze spotkania które odbywały się na „Ulicy” to było to już siódme spotkanie.
Organizatorzy zawsze starają się  zapraszać dostojnych gości; w  tym roku  zaproszenia  przyjęli i zaszczycili nas swoją obecnością: Wojewoda Lubelski prof. Przemysław Czarnek, Sławomir Zawiślak poseł na Sejm RP pochodzący z Suchowoli, Dyrektor Lubelskiego Oddziału ARiMR Krzysztof Gałaszkiewicz, Kierownik Powiatowego Biura ARiMR w Zamościu Stanisław Grześko, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Sitnie Krzysztof Pilip, Starostwo Powiatowe w Zamościu reprezentował Wicestarosta Kazimierz Mielnicki, Dyrektor Biura PZW Okręgu Zamość Beata Wróbel, natomiast Gminę Adamów pod nieobecność Wójta reprezentowali Przewodnicząca Rady Gminy Bożena Skiba, Sekretarz Gminy Piotr Szmidt oraz Skarbnik Gminy Ewelina Droździel-Szykuła. W spotkaniu uczestniczyli lokalni przedsiębiorcy.
Na rozpoczęcie uroczystości organizatorzy  prosili zaproszonych gości o wystąpienia do zgromadzonych mieszkańców. Głos zabierali  Wojewoda Lubelski, Wicestarosta Zamojski oraz Sekretarz Gminy, który odczytał pismo od Wójta Gminy Adamów. Występujący podkreślili dużą wartość spotkań integrujących lokalną społeczność i życzyli wszystkim zgromadzonym udanej zabawy.

Po części oficjalnej organizatorzy prowadzenie imprezy przekazali młodzieży, którą reprezentowały: Kinga Radlińska i Kamila Galant.

Część artystyczną rozpoczęły występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli, piękna pogoda i uśmiech maluchów stworzyły piękną atmosferę do dalszej zabawy. Należy wyróżnić za grę na instrumencie i śpiew Kingę Gęśla.

W czasie spotkania prezentował się zespół regionalny ”Babeczki w kropeczki” z Bondyrza.

Następnie odbyły się konkurencje sportowe i integracyjne dla dzieci  i młodzieży, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Z pięknym pokazem żonglerki piłką zaprezentował się nasz gość Kamil Skwaryło .

Wręczono nagrody i Puchar Suchowoli wędkarzom przez Beatę Wróbel Dyr. Biura PZW w Zamościu oraz podziękowania dla Druhów Strażaków za pomoc przy organizacji Triatlonu  dla Amazonek.

Nastąpiła dalsza część artystyczna w wykonaniu takich oto zespołów: „Roztoczańskie Echo” z Suchowoli, „Gawęda” z  Szewni Dolnej, „Feliksowianki” z Feliksówki, KGW z Bożej Woli, „Trzepiecianie” z Trzepiecin i Kapeli Ludowej  „Adamowiacy”.

Należy podkreślić, że po występie Zespołu z Suchowoli nasz gość Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski osobiście na scenie złożył gratulacje za odebrane wrażenia artystyczne.
W ramach promocji młodzieży śpiewającej wystąpiła Wiktoria Koza.

Dużą atrakcją cieszyły się zawody sportowe dla dorosłych poprowadzone przez Anię Grabowską i Konrada Płuciennika.

Późnym wieczorem były tańce przy muzyce  zespołu MOTIV. 

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, że Festyn Dni Suchowoli mógł się odbyć.

Dziękujemy  Dariuszowi Szykule Wójtowi Gminy Adamów, Agnieszce i Janowi Ciesielskim, Janowi Teteryczowi, Janowi Droździelowi, Państwu Greszcie, Eugeniuszowi Węcławikowi, Krzysztofowi Lipieckiemu przedstawicielowi Elite, Adamowi Zamojskiemu, Łukaszowi Najda, Andrzejowi Wiśniewskiemu, Krzysztofowi Grela, Pawłowi Słota.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, Druhom OSP Suchowola i wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się  do organizacji Dni Suchowoli.

Dziękujemy mieszkańcom za udział i mile spędzony z nami czas.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy za rok.

 

Oprac. Zbigniew Słota

organizator

 

Galeria Foto:

www.adamow.gmina.pl/art,903,uroczystosci-i-imprezy-okolicznosciowe.html

 

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.