Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2021
W sumie: 111349

News

News zdjęcie id 374

Gminne Święto Plonów Szewnia Dolna 2018

06.09.2018

W niedzielę 2 września 2018 roku w miejscowości Szewnia Dolna odbyło się Gminne Święto Plonów. Słoneczna pogoda zgromadziła wielu uczestników.

Mieszkańcy wiele pracy włożyli w przygotowanie uroczystości. Było to widać na placu dożynkowym, ale także jadąc na uroczystość. Przy drodze gminnej mieszkańcy ustawili wiele dożynkowych kompozycji.

Uroczystości dożynkowe  rozpoczął barwny korowód, który  prowadziła Kapela Ludowa „Adamowiacy”.

Na czele korowodu szli starostowie dożynek Pani Jadwiga Kamińska z Suchowoli-Kolonii i Pan Krzysztof Tyrka z Szewni Dolnej. 

W korowodzie kolejno podążały delegacje reprezentujące poszczególne sołectwa: Szewnia Dolna, Suchowola, Bondyrz, Rachodoszcze, Feliksówka, Trzepieciny, Jacnia, Stara Huta, Boża Wola, Suchowola-Kolonia i Bliżów. Delegacje  niosły bogato przystrojone i kolorowe wieńce oraz dary w postaci chleba, miodu i owoców.

Po złożeniu wieńców dożynkowych Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła  powitał  wszystkich gości i mieszkańców gminy Adamów. Podziękował  rolnikom za całoroczny trud oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów dożynkowych. Jednocześnie skierował podziękowania do mieszkańców wsi Szewnia Dolna za organizację oraz piękne przygotowanie zarówno placu dożynkowego jak i całej miejscowości.

W podziękowaniu za tegoroczne plony uroczystą Mszę Świętą w intencji wszystkich rolników odprawił proboszcz Parafii Świętego Andrzeja Boboli w Kosobudach – ksiądz Józef Zwolak. Podczas Mszy Świętej    zgodnie ze zwyczajem starosta i starościna dożynek oraz poszczególne delegacje złożyły na ręce Wójta Gminy Adamów Pana Dariusza Szykuły, Przewodniczącej Rady Gminy Adamów Pani Bożeny Skiby oraz księdza proboszcza Józefa Zwolaka chleb wypiekany ze zbóż zebranych w czasie tegorocznych żniw oraz miód, owoce i kwiaty. 

Zgodnie z tradycją w czasie Mszy Św., poświęcone zostały dożynkowe wieńce i chleb który następnie został pokrojony i rozdany wszystkim zgromadzonym na uroczystości.

Za przepiękne wience dożynkowe wszystkie delegacje z wieńcami otrzymały z rąk wójta podziękowania i nagrody pieniężne. 

Po części oficjalnej odbyły się wystąpienia zaproszonych gości oraz część artystyczna i zabawa przy muzyce. 

Organizatorzy zadbali tego dnia o różnorodne atrakcje dla mieszkańców i gości. Oprócz bogatego programu artystycznego przeprowadzano konkursy dla dzieci i dorosłych. Dzieci mogły bezpłatnie korzystać z bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni i elektrycznych pojazdów.

Czas podczas Gminnego Święta Plonów umilały występy zespołów ludowych  i Kół Gospodyń Wiejskich. Szczególną atrakcją był koncert discopolowego zespołu "VEEGAS".

W trakcie dożynek wystawę zorganizował Zespołu Doradztwa Rolniczego z Sitna oraz Koło Łowieckie „Hubertus”  z Kaczórek.

Wszyscy uczestnicy Gminnego Święta Plonów mogli spróbować pysznego bigosu, pieczonego dzika ufundowanego przez Koło Łowieckie "Hubertus". Członkowie Zespołów Ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich częstowały przygotowanymi własnoręcznie lokalnymi smakołykami, a mieszkańcy Szewni Dolnej pieczoną na ognisku kiełbaską.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Gminnego Święta Plonów za przybycie i  wspólną zabawę.

 

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.