Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7908
W sumie: 108552

News

News zdjęcie id 420

Spotkanie Wigilijne - Szewnia Górna 2018

21.12.2018

SPOTKANIE WIGILIJNE

W czwartek 20 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Szewni Górnej odbyło się spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy Adamów.

Wśród zaproszonych gości byli: Pani Agata Borowiec poseł na Sejm RP, Pan Stanisław Grześko Starosta Zamojski, Pan Kazimierz Mielnicki radny powiatu zamojskiego, proboszczowie okolicznych parafii : ks Józef Zwolak, ks Roman Sawic, ks Roman Palonka, ks Artur Sokół, Pani Bożena Skiba Przewodnicząca Rady Gminy wraz z radnymi, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych, lokalni przedsiębiorcy, członkowie zespołów ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy, a także najważniejsi, dla których zostało to spotkanie zorganizowane - mieszkańcy gminy Adamów.

Rozpoczynając spotkanie Wójt Gminy Adamów Dariusz Szykuła serdecznie przywitał wszystkich zebranych po czym złożył  wszystkim mieszkańcom i ich rodzinom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Następnie modlitwę poprowadził ksiądz Józef Zwolak- Proboszcz Parafii w Kosobudach.

Zebranych licznie gości w nastrój świąteczny wprowadziły dzieci i młodzież ze Szkoły Postawowej w Szewni Górnej, które zaprezentowały przepiękny i wzruszający bożonarodzeniowy program artystyczny.       

Przy dźwiękach kolęd uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Po wspólnych życzeniach wszyscy przystąpili do degustacji potraw wigilijnych przgotowanych przez uczestników  Centrum Integracji Społecznej w Jacni i panie ze Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej. Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw takich jak: barszcz czerwony z pasztecikami, ryba po grecku, kapusta z grochem, śledzie, pierogi i wiele innych.

Świątecznego nastroju dodawała piękna dekoracja bożonarodzeniowa przygotowana  przez uczniów i nauczycieli ze szkoły. Odświętny wystrój i śpiew kolęd wprowadziły wszystkich w magiczny klimat.

Spotkanie przebiegło w wyjątkowej, świątecznej atmosferze i  było okazją do wspólnej integracji mieszkańców gminy, a także kultywowaniem tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

Spotkanie przy stole zastawionym znakomitymi, tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, wspólne śpiewanie kolęd, ciepła i uroczysta atmosfera, życzliwość i miłość na pewno długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za to, że mimo licznych obowiązków domowych, znależli czas aby wspólnie z nami spotkać się przy wigilijnym stole.

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.