Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 418
W sumie: 125565

News

News zdjęcie id 523

ODBYŁ SIĘ KONKURS „JESTEM BEZPIECZNY”

28.05.2019

 

KONKURS

„JESTEM BEZPIECZNY”

 

W dniu 22 maja 2019 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury w Krasnobrodzie policjanci z Posterunku Policji w Krasnobrodzie przeprowadzili gminne eliminacje do konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych z terenu gminy Krasnobród i Adamów.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli urzędów gmin w Krasnobrodzie oraz Adamowie, Nadleśnictwa Zwierzyniec oraz miejscowej Policji. Natomiast przygotowaniem oraz organizacją konkursu zajął się dzielnicowy gminy Krasnobród sierż. szt. Robert Wacławski.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, problematyki uzależnień, przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności osób nieletnich. Każdy uczeń z drużyny mógł pochwalić się swoją wiedzą, ponieważ testy rozwiązywane były indywidualnie, a następnie komisja konkursowa sumowała punkty, które łącznie zasilały konto drużyny.

Największą wiedzą wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej i to oni będą reprezentowali gminę Adamów w eliminacjach powiatowych. Natomiast w gminie Krasnobród najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie, którzy zwyciężyli w dogrywce z drużyną ze szkoły w Kaczórkach. Oni również będą walczyli o miejsce na podium podczas eliminacji powiatowych.

Organizatorzy konkursu zatroszczyli się o to, aby każdy uczestnik otrzymał nagrody, które przygotowali dla uczniów Urząd Miasta i Gminy Krasnobród, Urząd Gminy w Adamowie oraz Nadleśnictwo Zwierzyniec. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 7 czerwca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu.

 

sierż. szt. Robert Wacławski

 

Galeria FOTO:

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.