Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 691
W sumie: 125838

News

News zdjęcie id 537

Dzień Dziecka

13.06.2019

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Gminie Adamów były pełne atrakcji i dobrej zabawy. Dnia 5 czerwca 2019 roku pod patronatem Wójta Gminy Adamów na boisku sportowym w Jacni odbył się festyn sportowo - rekreacyjny. Uroczystość dedykowana była dzieciom z oddziałów przedszkolnych, uczniom Szkoły Podstawowej w Suchowoli i w Szewni Górnej, oddziałom gimnazjalnym oraz ich rodzicom i opiekunom prawnym. Pogoda dopisała a dzieci nie zawiodły i licznie przybyły na swój dzień. Wśród atrakcji znalazły się:

  • Zabawy, gry i zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjno-sportowego,
  • Fotobudka,
  • Malowanie twarzy,
  • Tańce i zabawy integracyjne.

Atrakcyjność i różnorodność działań oraz aktywny udział w przedsięwzięciu pozwolił uczestnikom zagospodarować wolny czas w sposób twórczy. Ugruntował zdobytą wiedzę na temat bezpiecznej i przyjemnej rozrywki, uświadomił, jak ważne jest życie w trzeźwości, bez nałogów i przemocy. Udział rodziców i prawnych opiekunów dzieci wzmocnił więzi międzypokoleniowe i właściwe wzorce postępowania. Ponadto promocja zdrowego stylu życia, efektywnego wykorzystania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz propagowania treści dotyczących profilaktyki uzależnień w szkole, w domu i środowisku, pomoże młodym ludziom wybrać właściwą drogę ku dorosłemu życiu.

Przedstawienie ciekawej formy spędzania wolnego czasu pokazało dzieciom i młodzieży kreatywne możliwości realizowania swoich zainteresowań, marzeń i pasji. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku, którym dzieci mogły delektować się po intensywnym wysiłku fizycznym. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Podjęte działania zrealizowane przy współpracy nauczycieli i wychowawców ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli i w Szewni Górnej zostały sfinansowane z gminnych środków profilaktycznych.
 

Galeria FOTO:

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.