Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2015
W sumie: 111343

News

News zdjęcie id 598

DOŻYNKI GMINNE 2019 Z UDZIAŁEM WICEMINISTRÓW

04.09.2019

 

W  minioną niedzielę 1 września 2019 r. w Jacni odbyły się Dożynki Gminy Adamów. W tym dniu dopisała piękna pogoda, która przyciągnęła wielu mieszkańców.

W dożynkach uczestniczyli mieszkańcy całej gminy oraz zaproszeni goście, a wśród nich Marcin Romanowski Wiceminister Sprawiedliwości i Leszek Skiba Wiceminister Finansów.

Uroczystości dożynkowe  rozpoczął barwny korowód któremu przygrywała Kapela Ludowa „Adamowiacy”. Na czele korowodu szli starostowie dożynek Pani Joanna Chmiel z Bożej Woli i Pan Waldemar Nogas z Adamowa. W korowodzie kolejno podążały delegacje reprezentujące poszczególne sołectwa: Jacnia, Adamów, Bliżów, Bondyrz, Boża Wola, Feliksówka, Rachodoszcze, Suchowola, Suchowola Kolonia, Szewnia Dolna i Trzepieciny. Mieszkańcy tych miejscowości nieśli bogate i kolorowe wieńce oraz dary w postaci chleba, miodu i owoców.

Po złożeniu wieńców dożynkowych Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła  powitał  wszystkich gości i mieszkańców gminy Adamów oraz nawiązał do 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Pamięć o poległych Polakach uczczona została minutą ciszy.  W swoim wystąpieniu podkreślił, że w dożynkach, chlebie i okazałych misternie wykonanych wieńcach dożynkowych, kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw i wdzięczność za zbiory ale także przywiązanie do narodowej tradycji. Następnie słowa podziękowania skierował do wszystkich mieszkańców, rolników, Starostów Dożynek, oraz wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Ludowych z terenu gminy  za trud i zaangażowanie w przygotowanie Dożynek Gminnych.

W podziękowaniu za tegoroczne plony uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną w intencji wszystkich rolników odprawił proboszcz Parafii p. w. Zesłanie Ducha Świętego w Krasnobrodzie – ksiądz Roman Sawic. W dalszej części uroczystości dożynkowych zgodnie z tradycją starostowie tegorocznego święta plonów oraz poszczególne delegacje przekazali gospodarzowi gminy - wójtowi Dariuszowi Szykule, przewodniczącej Rady Gminy – Bożenie Skiba oraz księdzu proboszczowi Romanowi Sawicowi bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż oraz miód, owoce i kwiaty.  Po nabożeństwie odbyło się święcenie chlebów i rozdanie ich zgromadzonym uczestnikom uroczystości.

Następnie przemówienia do zgromadzonych z Gminy Adamów skierowali obecni podczas uroczystości wiceministrowie – Marcin Romanowski i Leszek Skiba, którzy wyrazili szacunek dla ciężkiej pracy, jaką codziennie wykonują mieszkańcy wsi. 

Życzenia dla rolników nadesłali również:  Wiceprezes Rady Ministrów –  Jacek Sasin oraz Starosta Zamojski – Stanisław Grześko.

Podobnie jak na ubiegłorocznych dożynkach na mieszkańców  czekał bezpłatny poczęstunek, m.in. bigos, grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz  ciastka.

Dziękujemy za uczestnictwo w Dożynkach Gminnych 2019.

 

Do pobrania:

List Starosty Zamojskiego - Stanisława Grześko.pdf

List Wiceprezesa Rady Ministrów - Jacka Sasina.pdf

 

Galeria FOTO:

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.