Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7909
W sumie: 108553

News

News zdjęcie id 609

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW ZESTAWÓW SOLARNYCH

20.09.2019

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW

ZESTAWÓW SOLARNYCH


Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się okresem jesienno - zimowym przypominamy o bezwzględnej konieczności odpowietrzenie instalacji C.O. w tym wężownicy w zasobniku solarnym, kotła C.O., pompy ładującej górną wężownicę, czyszczenie filtra siatkowego przed pompą. W przypadku opróżnienia zładu C.O., np. w celach remontowo-budowlano-serwisowych odpowietrzenie układu ładującego zasobnik z kotła C.O. jest bezwzględnie wymagane z uwagi na fakt, iż pompa ładująca jest chłodzona wodą i w przypadku pracy „na sucho" może ulec awarii (przepaleniu uzwojenia). Wymiana uszkodzonej pompy w skutek niewłaściwej eksploatacji instalacji, nie podlega gwarancji.

Mając na uwadze liczne bezzasadne wezwania serwisu przypominamy o kilku ważnych aspektach w eksploatacji instalacji solarnej:

  1. Ze względu na to, że kolektory słoneczne stanowią źródło ciepła pochodzące z energii promieniowania słonecznego nie należy dokonywać odcięcia obustronnego kolektorów słonecznych oraz należy zapewnić stały rozbiór ciepłej wody użytkowej. Nadmierny wzrost temperatury na układzie glikolowym co za tym idzie ciśnienia może być powodem rozszczelnienia instalacji glikolowej, które nie będzie podlegało naprawie gwarancyjnej.
  2. Bezwzględnie zabrania się zamknięcia zaworu kulowego odcinającego na wyjściu z zasobnika. Zamknięcie zaworu może spowodować rozszczelnienie się zbiornika i utratę gwarancji.
  3. Bezwzględnie zabrania się jednoczesnego zamknięcia zaworów odcinających na zasilaniu i powrocie górnej wężownicy dopuszcza się zamknięcie zaworu tylko na zasilaniu.
  4. Użytkownik ma obowiązek zapewnić stały odbiór ciepłej wody, w przeciwnym wypadku na instalacji będą występowały przegrzewy czynnika roboczego - glikolu. Wszelkie tego typu zdarzenia są rejestrowane na sterowniku. W przypadku zarejestrowania 6 zdarzeń (przegrzewów) w miesiącu w celu ochrony urządzeń konieczna jest wymiana glikolu. Jest to traktowane jako niewłaściwa eksploatacja instalacji solarnej i wiąże się to z utratą gwarancji. Naprawa instalacji będzie wykonana na koszt właściciela a zgłoszenie serwisowe będzie traktowane jako niezasadne.
  5. Obowiązuje bezwzględny zakaz odłączania sterownika od zasilania elektrycznego (gniazdka 230V) - może to spowodować w dni słoneczne wzrost temperatury i ciśnienia oraz spowodować "wyrzucenie" glikolu przez zawór bezpieczeństwa lub rozszczelnienie instalacji glikolowej jak również utratę gwarancji z powodu braku ochrony anody. Naprawa instalacji będzie wykonana na koszt właściciela a zgłoszenie serwisowe będzie traktowane jako niezasadne.
  6. WYJĄTEK - Podczas burzy zaleca się wyłączenie regulatora solarnego poprzez wyciągniecie wtyczki z gniazda elektrycznego, a po jej ustanie należy bezwzględnie podłączyć regulator do prądu.
  7. Prosimy o zapoznanie się z instrukcją obsługi sterowników. Przestawienie ustawień sterownika i inna ingerencja w zmianę ustawień prowadzi do nieprawidłowej pracy instalacji a w konsekwencji do awarii która nie będzie podlegać gwarancji. Naprawa instalacji będzie wykonana na koszt właściciela a zgłoszenie serwisowe będzie traktowane jako niezasadne.
  8. Przypominamy iż obowiązkiem każdego z użytkowników było przygotowanie gniazdka elektrycznego zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami do zasilania sterownika solarnego. Nie dopuszczalne jest stosowanie przedłużaczy. W przypadku stwierdzenia takiej sytuacji przez pracownika serwisu instalacja nie podlega gwarancji - zgłoszenie traktowane jest jako bezzasadne wezwanie serwisu.

Wszelkiego typu usterki wynikające z nieprawidłowej obsługi instalacji nie będą podlegały odpowiedzialności gwarancyjnej wykonawcy i wiąże się z obciążeniem kosztami właściciela.

Liczymy że Użytkownicy zostaną poinformowani o treści pisma i w ten sposób zmniejszy się radykalnie ilość zgłoszeń serwisowych bezzasadnych i nie będziemy zmuszeni do obciążania Państwa kosztami naprawy instalacji spowodowanymi niewłaściwą eksploatacją.

 

Wiceprezes Zarządu

Aleksander Weselak

 

Do pobrania:

Cennik usług serwisowych.pdf

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.