Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5888
W sumie: 121968

News

News zdjęcie id 659

Wigilia Gminna 2019

20.12.2019

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jednej z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Gminy Adamów, które odbyło 18 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Szewni Górnej.

Tradycją jest już w naszej gminie, że na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia Wójt Gminy Adamów - Dariusz Szykuła organizuje wspólną wigilię dla mieszkańców Gminy Adamów. Już po raz trzeci w atmosferze ciepła i radości, spotkali się na wspólnej wigilii mieszkańcy oraz zaproszeni goście, wśród których byli: proboszczowie okolicznych parafii: ks Józef Zwolak, ks Roman Sawic, ks Roman Palonka, ks Artur Sokół, Pan Kazimierz Mielnicki – były radny powiatu zamojskiego - Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Zamościu, Pani Bożena Skiba - przewodnicząca Rady Gminy wraz z radnymi,  Pani Ewelina Droździel-Szykuła – Skarbnik Gminy, Elżbieta Kuźma – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi, członkowie Zespołów ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy, nauczyciele i uczniowie szkoły. Na uroczystej wigilii obecne były również media – Kronikę Tygodnia reprezentowała Pani Aneta Szpinda.

Spotkaniu, w którym udział wzięło ponad 100 osób towarzyszyła piękna oprawa bożonarodzeniowa, pełna ciepła i serdeczności.

Wójt Gminy Adamów przywitał wszystkich przybyłych Gości i złożył mieszkańcom i ich rodzinom życzenia spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Po modlitwie poprowadzonej przez proboszcza parafii w Kosobudach ks Józefa Zwolaka uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej zaprezentowali przedstawienie jasełkowe i tym miłym akcentem wprowadzili wszystkich w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świat Bożego Narodzenia. Cała sala rozbrzmiewała ciepłem dziecięcych śpiewów i recytowanych tekstów, przepełnionych serdecznością i życzliwością.

Jednak najważniejszym punktem programu było składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło tradycyjnych przysmaków świątecznej kuchni. Wszystkie wigilijne potrawy przygotowali uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Jacni oraz panie ze Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej, za co należą im się gorące podziękowania.

Spotkanie przebiegło w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i było okazją do wspólnej integracji mieszkańców gminy, a także kultywowania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za to, że mimo licznych obowiązków domowych, znaleźli czas aby wspólnie z nami spotkać się przy wigilijnym stole.

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Ankieta badająca liczbę osób zadowolonych ze zrealizowanej inwestycji dot. budowy pomostów wędkarskich

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.