Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2712
W sumie: 98758

News

News zdjęcie id 731

Warsztaty rękodzielnicze – podsumowanie projektu

25.03.2020

Na terenie gminy Adamów w miejscowościach: Bondyrz, Boża Wola, Potoczek zakończono realizację projektu grantowego pn. „Organizacja warsztatów rękodzieła artystycznego na terenie Gminy Adamów”. Na ten cel Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Gminy Adamów pozyskało za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Nasze Roztocze” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 grant w wysokości 30 506,00 zł.

Podsumowując począwszy od miesiąca września 2019 roku przeprowadzono 8 cyklów warsztatów w trzech miejscowościach: Bondyrz, Boża Wola, Potoczek  o tematyce:

  1. „Szal – filcowanie na jedwabiu”,
  2. „Anioł wykonany metodą powertex”,
  3. „Wykonanie biżuterii”,
  4. „Ikona – obraz na desce”,
  5. „Bombka krajobrazowa”,
  6. „Anioł na desce”,
  7. „Szkatułka wykonana metodą powertex”,
  8. „Tancerka na blejtramie wykonana metodą powertex”

Łącznie zorganizowano 24 spotkania warsztatowe. Wszystkie wyżej wymienione cykle warsztatów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem głównie wśród mieszkanek Gminy Adamów. Liczba miejsc w poszczególnych warsztatach była ograniczona, jednorazowo w jednym warsztacie uczestniczyło 14 osób, a o zapisach decydowała kolejność zgłoszeń. Efektem końcowym każdego warsztatu były przepiękne, własnoręcznie wykonane prace, które możemy podziwiać na zdjęciach. Ponadto nieodzownym elementem spotkań była satysfakcja poszczególnych uczestniczek z własnych dokonań, które pod bacznym okiem instruktorek, na cyklicznie odbywających się spotkaniach  tworzyły niepowtarzalne dzieła. Warsztaty prowadziły: Pani Agata Piwko -  właścicielka Pracowni Rękodzieła "Agaart " oraz Pani Joanna Patron – właścicielka galerii z rękodziełem „W Ramach Sztuki” w Zamościu, które zapoznawały uczestniczki z technikami wykonywania poszczególnych produktów. Każda wykonana przez uczestniczki warsztatów praca była wyjątkowa, niepowtarzalna i stała się ich własnością. W trakcie wszystkich warsztatów Paniom umilał czas zapewniony w ramach projektu słodki  poczęstunek przy kawie i herbacie.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękujemy za udział w zakończonych warsztatach i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że były to dla Pań mile spędzone i niezapomniane chwile.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Galeria FOTO:

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.