Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 412
W sumie: 125559

News

News zdjęcie id 917

Zaproszenie do udziału w spotkaniu pt. ,,Planowanie energetyczne w gminie z zaangażowaniem mieszkańców"

Szanowni Państwo, Województwo Lubelskie w ramach realizacji dwóch projektów finansowanych ze środków europejskich organizuje w dniu 24 listopada 2020 r. spotkanie pt. „Planowanie energetyczne w gminie z zaangażowaniem mieszkańców". Spotkanie ze względu na stan pandemiczny odbędzie się w formie online w godz. 10.00 - 13.30.

W pierwszej części przedstawiony zostanie Państwu przykład włączenia mieszkańców i innych interesariuszy w oddolny proces planowania energetycznego w gminie - w ramach europejskiego projektu „ENES-CE: współpraca między organami publicznymi i obywatelskimi grupami energetycznymi we wdrażaniu lokalnych strategii energetycznych w Europie Środkowej".

Zaprezentowany zostanie zaktualizowany w procesie oddolnym Program Gospodarki Niskoemisyjnej dla gminy Niemce oraz wybrane priorytetowe działania inwestycyjne. Ponadto pokazana zostanie perspektywa wspólnego tworzenia obywatelskiej grupy energetycznej w gminie w celu ochrony środowiska poprzez wzrost EE oraz zwiększenie wykorzystania OZE.

W drugiej części spotkania doradcy energetyczni w ramach realizacji projektu: "Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE", przedstawią Państwu m.in. możliwości i warunki pozyskania środków na inwestycje w zakresie efektywności energetycznej i OZE dla gospodarstw domowych oraz jednostek samorządowych. Powiedzą o programie Stop Smog oraz praktycznych aspektach uchwały antysmogowej.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz inne zainteresowane podmioty z terenu województwa lubelskiego do udziału w spotkaniu oraz dyskusji na temat możliwości wspólnego planowania energetycznego w gminie oraz realizacji działań związanych z OZE i EE.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na adres e-mail:
marcin.kolodziejczyk@lubelskie.pl

 

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.