Logo Gmina Adamów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 413
W sumie: 125560

News

News zdjęcie id 918

Doposażenie oraz modernizacja świetlicy wiejskiej w Potoczku

30.11.2020

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Potoczku zrealizowała projekt grantowy pn. „Doposażenie oraz modernizacja świetlicy wiejskiej w Potoczku” objętego PROW na lata 2014 – 2020; Działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”; Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Całkowita wartość grantu wyniosła 47 398,35 zł z czego dofinansowanie stanowiło 45 000,00 zł a wkład własny wniesiony przez OSP Potoczek opiewał na kwotę w wysokości 2398,35 zł.

W ramach projektu zrealizowano następujące działania:

  1. Adaptację pomieszczenia socjalnego na kuchnię w świetlicy wiejskiej w m. Potoczek
  2. Dostawę i montaż mebli wraz ze sprzętem AGD
  3. Wyposażenie Sali na piętrze poprzez zakup stołów i krzeseł
  4. Wyposażenie do kuchni – zakup naczyń.

Wyremontowane i doposażone w ramach projektu grantowego pomieszczenia świetlicy stały się atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży a także miejscem do organizacji spotkań integrujących lokalną społeczność oraz różnego rodzaju inicjatyw.

OSP w Potoczku wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Adamowie z siedzibą w Potoczku oraz Gminą Adamów w dniu 19 października 2020 roku w Sali na piętrze zorganizowało spotkanie propagujące rozwój czytelnictwa. Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki w Adamowie z siedzibą w Potoczku zapoznała uczestników ze zbiorami biblioteki oraz jej działalnością. Ponadto zaprezentowała nowości wydawnicze oraz wspólnie z uczestnikami próbowała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto czytać książki? Wszyscy zgodnie stwierdzili, że czytanie to nie tylko forma relaksu, ale również doskonała stymulacja dla mózgu, gdyż czytanie przekłada się na lepszą pamięć a także poprawia skupienie i koncentrację. Osoby biorące udział w spotkaniu wymieniały poglądy na temat ostatnio przeczytanych książek oraz opowiadały o swoich ulubionych i tych, które wzbudziły wśród nich największe emocje.

Kolejna inicjatywa integrująca lokalną społeczność odbyła się w dniu 20 października 2020 roku w wyremontowanej i doposażonej w ramach projektu kuchni. Tego dnia zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne, które pomimo trudnego okresu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy warsztatów pod okiem mistrza kuchni uczyli się gotowania zgodnego z zasadami prawidłowego i zdrowego odżywiania. Ponadto rozwijali swoje talenty kulinarne przygotowując potrawy według nowych przepisów, które z pewnością zostaną przeniesione na domowe gotowanie.

Z kolei w Sali na piętrze w dniu 23 października 2020 roku OSP w Potoczku zorganizowała dla mieszkańców Gminy spotkanie profilaktyczno - edukacyjne „Odblaskowa Gmina”. Celem spotkania było uświadomienie mieszkańcom zasad ruchu drogowego oraz próba ukazania jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe po zmroku. W trakcie spotkania odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników dróg, a na koniec członkowie OSP chcąc wykształtować postawy i nawyki noszenia elementów odblaskowych przez pieszych rozdali uczestnikom spotkania -odblaski.

Wójt gminy zaprasza


    Wójt Gminy Adamów
    Dariusz Szykuła

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje interesantów w każdy wtorek:

od 7:00 do 14:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.